home

IV Międzynarodowy Rok Polarny
IPY 2007-2008

O programie Badania Popularyzacja Edukacja Kontakt Aktualności English

Zaangażuj się!

To miejsce przeznaczone jest dla wszystkich, którzy nie są naukowcami, a pragną w sposób czynny włączyć się do programu IV Międzynarodowego Roku Polarnego i pogłębiać oraz popularyzować wiedzę o obszarach wokółbiegunowych.

Kontakt:
Joanna Szafraniec
Katedra Geomorfologii,
Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego
ul. Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec
tel. +48 32 36 89 589, 502636779
e-mail: jszafran@ultra.cto.us.edu.pl

 • Jesteś nauczycielem?

  Zainteresuj swoich uczniów obszarami polarnymi. Czekamy na ciekawe scenariusze lekcji, pomysły projektów edukacyjnych, zagadki, gry, konkursy itp. Może stworzysz Szkolny Klub Polarny? Może wystawę prac poświęconą tej tematyce?

 • Drogie przedszkolaki!

  Czekamy na Wasze prace plastyczne, które chętnie zamieścimy na stronie. Czy wiesz, jak wygląda niedźwiedź polarny, zorza, foki i morsy, co to jest góra lodowa, lodowiec, kim jest polarnik, jak wyglądają pingwiny? Jak wyobrażasz sobie zdobywanie bieguna?
  Namów panią w przedszkolu albo rodziców na wspólną zabawę i wykonaj pracę dowolną techniką plastyczną. Poproś dorosłych o pomoc i przyślij swoje dzieło pocztą lub w wersji elektronicznej!


 • Uczniowie i studenci!

  Macie już pewną wiedzę o środowisku polarnym. Być może nawet mieliście okazję poznać jego piękno. Zapraszamy Was do nadsyłania wszelkiego rodzaju prac, w których podzielicie się z nami Waszymi refleksjami, wiedzą, zachwytem. Mogą to być prace literackie - wiersze, opowiadania, dzienniki z podróży, reportaże itp., prace plastyczne (wykonane dowolną techniką) - np. rysunki, szkice, modele 3-D (lodowca, przedpola lodowca), rzeźby itp., prace fotograficzne (również filmy), muzyczne, propozycje gier, konkursów, pomysły na ciekawą lekcję (scenariusz), zagadki, prezentacje, demo itp.
  Prace można nadsyłać pocztą lub w wersji elektronicznej.

  Strona ta to także miejsce, gdzie możecie zamieszczać adresy do ciekawych stron o tematyce polarnej, przydatne informacje, np. o stypendiach, warsztatach itp.


 • Jesteś artystą?

  Udostępnij swoje prace w wersji elektronicznej, zaproś nas na swoją stronę, podziel się informacjami o sobie, swoich dziełach, technikach pracy, zaproś nas na wystawę, do galerii, na warsztaty, festiwale, naucz nas ciekawej metody, zaprezentuj nowe środki wyrazu artystycznego.


home top

autor strony: jszafran@ultra.cto.us.edu.pl